Vivo’nun 4G’li yeni telefonu kendini gösterdi

Vivo, orta düzeyde yer alan bir 4G akıllı telefon olan Vivo Y36 4G üzerinde çalışıyor. Bu aygıt, ana özelliklerini doğrulayan Geekbench ve Bluetooth SIG’de ortaya çıktı. Artık ise yakın bir vakitte piyasaya sürüleceğine işaret eden NBTC ve Google Play Sertifikasyon listelerinde de göründü.

Vivo Y36 4G akıllı telefonunun V2247 model numarasıyla satışa sunulacağı, NBTC sertifikasyon web sitesindeki listeye nazaran ortaya çıktı. Ayrıyeten, Google Play Sertifikasyon listesinde de aygıtın resmi ismi yer almaktadır. Bu da daha evvel Geekbench ve Bluetooth SIG’de görülen birebir modele işaret etmektedir. Artık, şimdiye kadar mevcut olan tüm Vivo Y36 4G bilgilerine göz atalım.

Vivo Y36 4G ile ilgili söylentiler, aygıtın büyük 6,8 inçlik bir LCD ekranla geleceğini, lakin yüksek yenileme suratı özelliğine sahip olup olmayacağı konusunda şimdi bir onay olmadığını gösteriyor. Aygıtın işlemci yonga seti olarak MediaTek Helio G99 kullanması ve 8GB RAM sunması bekleniyor. Telefonun dikkat çeken bir özelliği, söylentilere nazaran 8GB genişletilebilir RAM’a sahip olmasıdır.

Vivo’nun 4G’li yeni telefonu kendini gösterdi

Geekbench listesine nazaran, Vivo Y36 4G akıllı telefonunun işlemci yonga seti olarak Qualcomm Snapdragon 680 kullanması bekleniyor. Fakat, bu yonga seti daha yeni Helio G99’a nazaran eski ve nispi olarak daha düşük bir yonga setidir. Alt-orta düzey bir aygıt için tatmin edici bir performans sergileyen telefon, tek çekirdekli test sonuçlarında 410, çoklu çekirdekli test sonuçlarında ise 1.343 puan aldı.

Kamera özellikleri açısından, yakında piyasaya sürülecek olan Vivo Y36 4G’nin art tarafında 50MP birincil kamera ile donatılacağı düşünülüyor. Lakin, öbür kamera sensörleriyle ilgili detayların şimdi açıklanmadığı biliniyor. Aygıtın, kullanıcıların tüm gün temasta kalmasını sağlayan 5.000 mAh batarya ile desteklendiği ve 44W süratli şarj özelliğine sahip olduğu kestirim ediliyor.

Vivo, orta düzeyde yer alan bir 4G akıllı telefon olan Vivo Y36 4G’nin üzerinde çalışıyor. Aygıtın Geekbench ve Bluetooth SIG üzere ana özelliklerini doğrulayan listelerde ortaya çıktığı ve NBTC ve Google Play Sertifikasyon listelerinde göründü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir