Samsung popüler modelindeki hataları güncelleme ile ortadan kaldıracak

Galaxy S23 serisi, Samsung’un en son amiral gemisi akıllı telefon serisi olarak piyasaya sürüldü. Cihazın, çok taraflı bir kamera heyetimi ile epey âlâ özellikleri var. Lakin, kimi kullanıcılar aygıtta renkleri gerçek formda ayarlamayı başaramayan bir HDR sorunu yaşadılar. Bu sorun, düşük ışık yahut kapalı yer şartlarında objelerin etrafında bir hale efekti oluşmasına neden oldu. Neyse ki, Samsung resmi olarak sorunu kabul etti ve aygıttaki HDR sıkıntısını düzeltecek olan bir yazılım güncellemesi yayınlamaya hazırlanıyor.

Samsung takviye takımı, sorunun tahlili üzerinde çalıştıklarını ve bir sonraki güncellemeye dahil edileceğini doğruladı. Lakin, marka sorunu çözecek muhakkak bir güncelleme tarihi vermedi. Güçlü söylentilere nazaran, yaklaşan güvenlik yaması sonunda sorunu çözecek.

Samsung tanınan modelindeki yanılgıları güncelleme ile ortadan kaldıracak

Galaxy S23 serisi, HDR özelliğini kullanarak, sahnenin hem parlak hem de karanlık bölgelerinde daha fazla detay yakalamak için tasarlanmıştır. Fakat, sorun negatif pozlama pahası (EV) girdi çerçevelerinin tıpkı kontur desenini içermesi ve HDR çıktısından sonra mahallî ton eşleme (LTM) uygulanması ile birleştiğinde, sorunu daha da kötüleştirdi.

Bu sorun, Samsung’un aygıtların kamera tecrübesini geliştirmek için daima çalıştığını gösteriyor. Lakin, HDR sorunu sık sık ortaya çıkmıyor ve tüm kullanıcılar ortasında yaygın değil. Dahası, Samsung, markanın amiral gemisi serisinde, çok istikametli bir kamera heyetimi ile hayli yeterli özellikler sunduğu için, birçok kullanıcının beğenisini kazanmıştır. Bu nedenle, yaklaşan yazılım güncellemesi, Galaxy S23 kullanıcılarına daha düzgün bir kamera deneyimi sunacak ve bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir