Samsung Galaxy Z Fold 5 hakkında taptaze bilgiler var

Samsung, en son katlanabilir akıllı telefon serisi olan Galaxy Z serisini yakında piyasaya sürecek. Lakin şimdi resmi bir duyuru yapılmadan evvel, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 modelleri hakkında çeşitli söylentiler ve raporlar yayınlandı. En son sızıntılar, Galaxy Z Fold 5‘in birçok düzgünleştirme ve özellik sunacağını açıkladı.

Galaxy Z Fold 5, öncüsüne nazaran birçok gelişmiş özelliğe sahip olacak. Yeni bir sızıntıya nazaran, aygıt, geliştirilmiş bir menteşe sistemi özelliği ile birlikte gelecek. Bu yeni Droplet menteşe sistemi, aygıt katlandığında hafif boşluklar olmamasını sağlayacak. Bu özellik, aygıtın daha sağlam ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır.

Samsung Galaxy Z Fold 5 hakkında taptaze bilgiler var

Ayrıca, sızıntı, aygıtın ana iç ekranının 7,6 inç ve dış kapak ekranının 6,2 inç olacağını ve her iki ekranın da 120Hz yenileme suratını destekleyen AMOLED panellere sahip olacağını belirtiyor. Aygıtın altında, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti yer alacak. Art tarafta, aygıtın üçlü bir kamera konseyimi ile geleceği söyleniyor. Bu heyetim, 50 megapiksel birincil sensör, 12 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 3x optik zoom ve OIS özelliklerini destekleyen 10 megapiksel periskop lens içerecek. Ön kamera ise 12 megapiksel özçekim kamerası olarak belirtiliyor.

Cihaz, Gorilla Glass Victus 2 ve IPX8 derecelendirme dayanağı ile ekstra müdafaa sağlayacak. Ayrıyeten, Samsung Galaxy Z Fold 5, kutudan Android 13 OS tabanlı One UI ile çalışacak. Aygıt 25W süratli şarjı destekleyecek ve özçekimler için bir alt ekran kamerasına sahip olacak. Tüm bu özelliklerin yanı sıra, aygıtın tasarımı da evvelki modellerden farklı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir