Samsung 2023 model TV’lerini “Hiç olmadığı kadar etkileyici” sloganıyla tanıttı

Samsung Electronics Türkiye, “Hiç olmadığı kadar etkileyici” sloganıyla yenilikçi 8K tecrübeleri sunmak için tasarlanan eserlerini ve özelliklerini tanıttı. Neo QLED 8K ve QD-OLED modellerinin yer aldığı eser serileri, yenilikçi teknolojilerin daha kolay, gerilimsiz, sezgisel ve insan ömrüne daha entegre hale getirilmesiyle kullanıcı tecrübesinin güzelleştirilmesine odaklanıyor. Samsung’un SmartThings hizmetiyle benimsediği “Calm Tech” (Rahat teknoloji) kavramı kullanıcılara sorunun varlığından haberdar olmadan tahlil sunuyor. Her yıl olduğu üzere bu yıl da tüm eser serilerinin merkezinde kusursuz manzara ve ses kalitesi yer alıyor. Eser tanıtımlarının yapıldığı aktiflikte; akıllı irtibat özellikleri, sürdürülebilirlik inisiyatifleri, premium izleme ve oyun tecrübelerindeki en yeni inovasyonlar da sergilendi.

Samsung Electronics Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Lider Yardımcısı Mert Gürsoy yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Samsung olarak teknolojinin insan hayatını daha karmaşık hale getirmek yerine zenginleştirmesi ve güçlendirmesi gerektiğine inanıyoruz. Teknolojik inovasyonlarımızla başkan bir markayız. Bununla birlikte teknoloji tek odak noktamız değil. Kullanıcılarımızın eserlerimizi keyifle ve rahatlıkla kullanabilmelerini, eser tecrübesinin kolay, gerilimsiz ve kullanıcıların sezgileriyle uyumlu olmasını dilek ediyoruz. Bunun için globaldeki Calm Tech yaklaşımımızı eserlerimizle destekliyoruz. Kelam konusu yaklaşımla kullanıcı daha sorunun varlığından haberdar olmadan sorunun tahliline odaklanıyoruz. Bu da bizi Smart Things hizmetimize götürüyor. Smart Things’in anında bağlanabilme, kolaylık, çoklu merkez, uyumluluk ve güvenlik özellikleri bize bunu sağlıyor. Bunun yanı sıra Samsung olarak inovasyonu yalnızca teknolojiyi geliştirme değil, tıpkı vakitte bir sürdürülebilirlik atağı olarak yorumluyoruz. Bizim için sürdürülebilirlik; eserlerimizin başlangıç noktasından, kullanım mühletinin bitimine kadar devam eden bir seyahat. Bu seyahat kaynak ve üretim etabıyla başlıyor. Akabinde dağıtım, kullanım ve geri dönüşüm basamaklarıyla devam ediyor. Sürdürülebilirlik ismine inovatif tahliller getiriyoruz. Örneğin PET üretimi sırasında havaya salınan karbondioksiti toplayarak dönüştürüyoruz ve düşük karbonlu reçine elde ediyoruz. Bu reçine de Samsung TV’lerin art panellerinin üretiminde kullanılıyor. Kullandığımız enjeksiyon teknolojisi sayesinde reçine kalıplarının ortasında hava enjekte ediyoruz. Daha az materyal kullanımının bir öteki sonucu da eserlerin tartısının azalması. Örneğin 65 inch TV’lerimizin tartısını 1 kg’a kadar düşürebildik. Kutularımızın geri dönüşümünü sağlayarak daha az atık oluşturmaya odaklanıyoruz.

“Her zamankinden daha etkileyici” felsefesi

TV izleme tecrübesinin erişilebilir olmasını da çok önemsiyoruz. Bu yıl yeni geliştirdiğimiz Relumino Mod sayesinde daha az gören bireylerin TV izleme tecrübesini iyileştirebiliyoruz.

İşte tüm bu yaklaşım, 2023 TV eserlerimizin ana ideolojisini oluşturan “Her zamankinden daha etkileyici” sloganına götürüyor. Eserlerimiz teknolojik özelliklerinin yanı sıra hayatı kolaylaştıran ve daha üst bir düzeye taşıyan özellikleri sayesinde “Her zamankinden daha etkileyici”.

Mert Gürsoy, Samsung’un yenilikçi eser yaklaşımını ortaya koyabilmek için dünya çapındaki 39 AR-GE merkezi ve bu alanda yaptığı 14,1 milyar dolarlık yatırıma dikkat çekti. Gürsoy, şöyle devam etti:

“Televizyon alanında da 17 yıldır üst üste küresel TV pazarında önder pozisyonundayız. Ülkemizde de 7 yıldır 1 numaralı TV markasıyız. Kullanıcılarımızın beklentilerini göz önüne alarak, kişiselleştirilebilir, temaslı ve üst seviye bir TV tecrübesi sunan inovsyonlar gerçekleştiriyoruz.”

“TV alanında tüm segmentlerde lideriz”

Özellikle televizyon alanında tüketicilerin ilgisinin tüm dünyada premium yani üst segment ve ileri teknolojilere sahip TV’lere yöneldiğini söyleyen Mert Gürsoy, Samsung’un televizyon alanında Türkiye’deki performansıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’de de 2022 4. çeyrek sonuçlarına nazaran toplam TV pazarı büyümesi yüzde 5 olurken, Samsung olarak biz yüzde 15’lik büyüme kaydettik. Böylece pazar hissemiz yüzde 29’a ulaştı. Tüm segmentlerde de liderliğimizi sürdürüyoruz: 55 inch ve üstü eserlerde yüzde 38’lik, 65 inch ve üstü eserlerde yüzde 48’lik, 75 inch ve üstü eserlerde ise yüzde 69’luk pazar hissesiyle önder pozisyonundayız. Premium TV alanında da misal bir tablo kelam konusu. 1.500 dolar ve üstü TV’lerde yüzde 69’luk, 2.500 dolar ve üstü TV’lerde yüzde 75’lik pazar hissesiyle liderliğimizi sürdürüyoruz. Geliştirdiğimiz yeni eser ve teknolojilerle de bu oranları daha üstlere taşımaya devam edeceğiz.”

“Gerçeğe yakın TV tecrübesi vadediyoruz”

Samsung Electronics Türkiye Ses ve İmaj Sistemlerinden Sorumlu Pazarlama Yöneticisi Erkan Yıldırım da Samsung’un 2023 model TV’leriyle ilgili şunları söyledi:

“Büyük ekranda üst seviye imaj ve ses kalitesi ile izleme tecrübesi yaşamak isteyenlerin muhtaçlık duyacakları birçok yenilikçi teknoloji sunan 8K TV’ler, çığır açıcı pek çok teknolojik özelliği de beraberinde getiriyor. Samsung yeni Neo QLED 8K TV serisi ve son teknoloji MICRO LED’ler ile gerçeğe en yakın TV tecrübesini vadediyoruz. Art ışık kontrolü, kontrast düzeyleri, kalibrasyon ve derinlik artırımı üzere birçok özellik de bu vaadimizi gerçekleştirmemizi sağlıyor.”

Kullanıcıya has ömür şekli tahlilleri: SmartThings

Tüketicilerin meskenlerinde farklı teknoloji ekosistemleri bulunduğunun şuurunda olan Samsung, kullanıcıların en sevdikleri aygıtların bir ortada çalışabilmesinin temellerini atıyor. SmartThings’in aşağıda listelenen beş bileşeniyle kullanıcılar kendi konutlarında kontaklı aygıtlardan oluşan bir ağ kurarak, konutlarını daha akıllı, ömürlerini daha kolay hale getirebiliyor:

  • Anında Temas: SmartThings, kullanıcılara tek adımda tüm aygıtlarını kolay kolay birbirine bağlama imkanı sunuyor.
  • Otomatik Temas: SmartThings; TV, akıllı telefon, klima, çamaşır kurutucu, çamaşır makinesi ve buzdolabı üzere Samsung aygıtlarını otomatik olarak birbirine bağlıyor.
  • Nesnelerin Interneti Her Yerde: IoT merkezi, akıllı TV’ler üzere çeşitli Samsung eserlerinde gömülü olarak bulunuyor.

Kapsamlı Uyumluluk: SmartThings sırf Samsung ekosistemiyle sonlu kalmayarak tüm markalara ilişkin aygıtların kusursuz bir biçimde birlikte çalışmasını sağlıyor. Güvenlik: CC EAL 6+ sertifikasyonuna sahip Samsung Knox Vault donanım çipi, temaslı aygıtlardaki tüm bilgileri şifreleyerek en yüksek güvenlik muhafazası sağlıyor.

Her an sürdürülebilirlik ve Relumino

Samsung, kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ve uygunlaştıran yenilikçi teknolojileri ve çevreci pratikleri sunma konusunda kararlı bir biçimde çalışıyor. Eser ömür döngüsünün her basamağında, eserin kaynağından dağıtımına, kullanımından geri dönüşümüne kadar Samsung için sürdürülebilirlik ana odak noktası oluyor. Samsung, gelecek jenerasyonlara daha sağlıklı bir gezegen bırakabilmek için sürdürülebilir eserler geliştirmek için yeni teknolojileri kullanmaya devam ediyor.

Samsung, sürdürülebilirlikle ilgili üç yenilikçi ve öncü yaklaşım benimsiyor: Karbonu geri dönüştürülmüş materyallere dönüştürmek, daha az materyal kullanmak ve ürün ve ambalajların ileri dönüşümünü sağlamak. Samsung’un 2023 TV’leri, monitörleri ve uzaktan kumandalarında en az yüzde 50 oranında geri dönüştürülmüş reçine materyal kullanılıyor. Bunun yanında Samsung ambalajların dışında ve iç kısmında sürdürülebilir materyaller kullanmak maksadıyla da çalışmalar yürütüyor. Samsung ayrıyeten “Yapay Zeka Takviyeli Güç Modu”yla kullanıcıların güç tüketimi ve kullanım alışkanlıklarını takip edebilmesini ve denetleyebilmesini sağlıyor. Yapay Zeka Takviyeli Güç Modu özelliği ekranda izlenen içeriği dahi takip edebiliyor, izleyicinin dikkatini dağıtmadan güç tüketimini azaltabiliyor. Samsung’un üçüncü kuşak “SolarCell Uzaktan Kumandası”ndaartık daha az gereç kullanılıyor ve kumanda daha kompakt bir yapıda kullanıcılarla buluşuyor. Birebir vakitte rastgele bir lisansı bulunmadığından, öteki tüm markaların Samsung tarafından başlatılan çevreci adıma dahil olabilmesi sağlanıyor. Samsung ayrıyeten en son Relumino moduyla herkes için daha yeterli, daha kapsayıcı bir görüntüleme tecrübesi sunmayı amaçlıyor. Görme sorunu yaşayan şahısların içerikleri daha kolay izlemesine yardımcı olmak için tasarlanan Relumino modu, daha evvel 2023 CES İnovasyon Ödülü’ne layık görülmüştü. Samsung’u tercih eden kullanıcılar temel ÇSY (Çevresel, Toplumsal Yönetişim) bedelleriyle uyumlu sürdürülebilir ve kapsayıcı uygulamalarla en yeni teknolojilerin keyfini çıkarıyor.

Neo QLED 8K ve Samsung OLED premium ekranlarda daha fazla seçenek sunuyor

Gerçeğe en yakın manzara kalitesinden sürükleyici ses özelliklerine uzanan bir yelpazede Samsung, Neo QLED 8K ile çıtayı bir sefer daha yükseltiyor. Ayrıyeten Neo QLED 8K serisine 98 inçlik bir model ekleyerek gerçek sinema tecrübesi ölçeğinde kusursuz renk reprodüksiyonu ve gerçeğe yakın detay sunuyor. Her sahnede sürükleyicilik için Dolby Atmos ve Q-Symphony 3.0 ile kusursuz ses özellikleri de sağlıyor. Yeni tanıtılan modellerden QN900C modeli, Samsung’un birinci sınıf Neo QLED 8K serisinin tepesinde yer alırken, birinci sınıf TV kategorisinde öne çıkıyor. Auto HDR Remastering ve 8K AI yükseltme üzere çığır açan teknolojilerle QN900C, hem dal uzmanlarını hem de eleştirmenleri etkiliyor.

Samsung, aktiflikte ayrıyeten 8K Derneği üzere çeşitli iş ortaklarıyla yakın iş birliği halinde çalışarak 8K ekosistemini genişletmeye yönelik çalışmalarından da bahsetti. Samsung artık kullanıcılara hiç olmadığı kadar çeşitli ve özgün 8K içeriklerin keyfini çıkarma imkanı da sunuyor. Bunlara ek olarak Samsung, aktiflikte Nöral Quantum İşlemci 4K’nın algısal renk eşlemesiyle kusursuz renk doğruluğu sunan ve Samsung OLED TV teknolojisini “Dünyanın Pantone Onaylı Birinci HDR OLED teknolojisi” haline getiren 2023 Samsung OLED serisini de tanıttı.Samsung OLED teknolojisi, harika kontrast ve renk tabiriyle gerçek siyah renk ve şaşırtan ölçüde doğal imajlar sunuyor. S95C, Samsung’un

geliştirdiği Sonsuz Tasarım özelliğine sahip. S90C modelinin LaserSlim tasarımıysa incelikli metal kaplamasıyla göze hitap ediyor.

Oyunu bir öncelik haline getiren Oyun TV’leri ve monitörler

Neo QLED 8K’dan OLED’e uzanan birçok birinci sınıf ekran, sırf görüntü ve fotoğraf içeriklerini ultra yüksek çözünürlükte yansıtmakla kalmıyor. 2023 model ekranlar vakitte oyun tecrübelerini de yesyeni bir düzeye çıkarıyor. Bilhassa 98 inç Neo QLED 8K üzerinde oyun tecrübesi, geniş ekranı ve 8K çözünürlüğü yüksek süratte bile destekleyen grafik kartıyla eşsiz bir sürükleyicilik vadediyor. 2023 yılında dünyanın birinci çift UHD çözünürlüklü monitörü olarak tanıtılan Odyssey Neo G9’un yanı sıra, güçlü ses sistemi ve çoklu vazife özellikleriyle 55 inç kavisli ekran Odyssey Ark da tanıtıldı. Yeni 2023 Odyssey eser serisi, rakipsiz imaj kalitesi ve kullanıcı tecrübesi sunan 57 inç Odyssey Neo G9 ile 49 inç Odyssey OLED G9’da 2H modellerini içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir