Oppo veda ediyor! Artık telefon satmayacak!

Çinli teknoloji şirketi Oppo, Fransız kaynaklardan gelen haberlere nazaran ülkedeki ticari operasyonlarını durdurmaya başladı. Şirket, Fransa’da stok durumlarını kıymetlendirdi ve mutabakatlı olduğu distribütör mağazalar ile kontrat yenilemeyi reddetti.

Oppo, 2018 yılında Fransa’ya resmi olarak giriş yapmıştı ve ülkede epeyce tanınan bir marka haline gelmişti. Fakat son vakitlerde şirketin satışlarındaki düşüş, Fransa’daki faaliyetlerini gözden geçirmesine neden oldu.

Şirket, Fransa’daki operasyonlarını durdurma kararını şimdi doğrulamış değil fakat gelen bilgiler Oppo’nun artık Fransa pazarında yer almayacağına işaret ediyor. Tahminen de ilerleyen günlerde markadan hususla alakalı bir açıklama gelecektir.

Oppo veda ediyor! Artık telefon satmayacak!

Oppo’nun Fransa’da stok durumunu değerlendirirken birçok mağaza ile kontrat yenilemeyi reddettiği belirtiliyor. Bu durum, şirketin Fransa’daki satışlarındaki düşüşünün yanı sıra, Avrupa’daki genel satışlarının da düşüşe geçmesiyle birlikte gerçekleşiyor.

Şirketin Fransa’daki operasyonlarını tekrar yapılandırma sürecinde, InOne isimli yeni bir hizmet sunacağı belirtiliyor. InOne, Oppo’nun Avrupa’da tüketicilere sunduğu hizmetlerden biri olarak öne çıkıyor. Bu hizmet, tüketicilere Oppo eserleri ve aksesuarlarını tek bir platformda sunarak, alışveriş yapmalarını kolaylaştırıyor.

Oppo’nun Fransa’daki operasyonlarını durdurması, şirketin Avrupa’daki varlığına da tesir edebilir. Fakat, şirketin yeni hizmeti InOne ve tekrar yapılandırma süreciyle birlikte, Oppo’nun Avrupa’daki faaliyetlerinin yine canlanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir