OnePlus’ın katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü

Katlanabilir akıllı telefonlar, son yıllarda tüketicilerin ilgisini çekmeye başlamıştır. Bir rapora nazaran, ABD’li akıllı telefon kullanıcılarının %28’i bir sonraki satın alımlarında katlanabilir bir aygıtı tercih ediyor. Piyasanın genişlemesiyle, birçok marka katlanabilir telefonları portföyüne eklemeye başladı. Tecno üzere birkaç yeni gelen bu alışılmamış kategoriye girdi ve Google da Pixel Fold’u 10 Mayıs’ta piyasaya sürecek. Artık ise söylentilere nazaran, OnePlus, birinci katlanabilir telefonunu Ağustos ayında piyasaya sürerek bu partiye katılacak.

Twitter’da sızıntılarıyla bilinen Max Jambor, OnePlus’un birinci katlanabilir akıllı telefonunu Ağustos ayında piyasaya sürmeyi planladığını tez etti. Şirket, MWC 2023 sırasında 2023 yılı içinde katlanabilir bir ekranlı akıllı telefon piyasaya sürmeyi planladığını doğrulamıştı. OnePlus, katlanabilir telefonunun, imza niteliğindeki OnePlus süratli ve meselesiz tecrübesine sahip olacağını belirtti. Ayrıyeten, katlanabilir formu nedeniyle tasarım, mekanik teknoloji ve öbür taraflardan taviz vermeyen bir amiral gemisi telefon olacağı açıklandı.

OnePlus’ın katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığı tezleri gündeme bomba üzere düştü

Şu anda OnePlus’un katlanabilir aygıtı hakkında çok fazla detay mevcut değil. Kimi söylentilere nazaran, Oppo Find N2‘nin tekrar markalı bir sürümü olacak, başkaları ise büsbütün yeni bir aygıt olacağını söylüyor. OnePlus’un, eşsiz bir aygıtla bu kategoriye girmesi mantıklı olacaktır; aksi takdirde tüketicilere pek fark yaratmayacak. Lakin, Oppo Find N2’nin etkileyici menteşe ve tasarım özellikleri sayesinde müspet bir ilgi aldığını belirtmek de yararlı olabilir. OnePlus, tasarım ustalığından birkaç ipucu alabilir.

OnePlus, katlanabilir telefonunu Samsung Galaxy Z Fold 5 üzere rakiplerine karşı rekabet edebilecek halde tasarlayacak. Bu kategoride doruğa ulaşmak istiyorlar. Bu nedenle, aygıtlarının özellikleri, performansı ve tasarımı tüketicilerin beklentilerini karşılamalı. OnePlus’un katlanabilir telefonuyla ilgili daha fazla detay ortaya çıktıkça, aygıtın teknik özellikleri ve fiyatı hakkında daha kesin bir fikir sahibi olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir