Nothing Phone (2) modelinin tasarımı sızdırıldı

Nothing, ikinci akıllı telefonu olan Phone (2)’yi yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, aygıtın yaz aylarında çıkacağını doğruladı fakat şimdi bir tarih vermedi. Phone (1) modelinin halefi olarak beklenen Phone (2), Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ve birkaç diğer yenilikle birlikte premium bir seçenek olacak.

Phone (2)’nin piyasaya çıkışı yaklaşırken, aygıtın özellikleri ve tasarımı internete sızdı. Aygıtın kelamda özellikleri, tasarımı ve fonksiyonları hakkında bilgi sahibi olmak için çeşitli kaynaklara başvuruldu. Phone (2) modelinin, şeffaf tasarım konseptine sahip bir aygıt olması bekleniyor. Şirket, daha evvel piyasaya sürdüğü eserlerin hepsinde emsal bir dizayna sahip olduğu için bu beklenti sürpriz değil.

Son teaser görüntüde, Nothing Phone (2)’nin yarı saydam bir dizayna sahip olacağı görüldü. Tasarım render’ları, aygıtın Phone (1) modeline misal bir tasarımı koruduğunu, dokulu bölgeler ve LED ışık çizgileri içerdiğini gösteriyor. Aygıtın cam art paneli olacağı ve çerçevelerinin özgün modele misal formda alüminyumdan yapılabileceği düşünülüyor.

Nothing Phone (2) modelinin tasarımı sızdırıldı

Phone (2)’nin özellikleri hakkında dolaşan sızıntılar, aygıtın 6,55 inç AMOLED ekran, FHD+ çözünürlük, 120Hz yenileme suratı ve ekran içi parmak izi sensörü ile geleceğini ortaya koyuyor. Aygıtta, OIS ile 50MP birincil kamera ve iki başka sensör de yer alacak. Telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi, 8GB yahut 12GB LPDDR5 RAM ve 128GB yahut 256GB UFS 3.1 depolama ile eşleştirileceği belirtiliyor. Aygıtın ayrıyeten 5.000mAh süratli kablosuz ve kabloluda şarj takviyesi sunan bir bataryası olacak. Stereo hoparlörler ve NFC üzere öteki özellikler de listeye eklendi.

Bazı kaynaklar, Nothing Phone (2)’nin uydu irtibatı özelliğine de sahip olabileceğini tez ediyor. Lakin, bu özellik hakkında kesin bir bilgi yok. Nothing, uydu bağlantı şirketi Globalstar üzere bir paydaşlık kurarak bu özelliği ABD’de sunabilir. Lakin, bu yatırımın şirketin bütçesini aşabileceği düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir