Nothing Phone (2) için ilk resmi açıklama geldi

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen The Nothing Phone (1), Carl Pei önderliğindeki startup tarafından üretilen birinci akıllı telefondu. Ama bu telefonun, hype’ın bilakis, birçok açıdan başarılı olamadığı ortaya çıktı. Yeniden de marka, Phone (2) isimli sonraki jenerasyon modelin piyasaya sürülmesini duyurdu ve hatta lansman tarihini bile açıkladı.

Nothing, bugün Phone (2)’nin bu yaz piyasaya sürüleceğini açıkladı. Fakat şirket, tam tarihi şimdi açıklamadı. ABD’de de satışa sunulacağı doğrulandı ve markanın paylaştığı animasyonlu bir görüntü, telefonun öncülü üzere art kısımda ışıklarla geleceğini gösteriyor.

Şimdilik Phone (2) hakkındaki ayrıntılar hudutlu. Lakin geçtiğimiz günlerde bir Qualcomm yöneticisi, aygıtın Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti tarafından destekleneceğini kazara açıkladı. Bu, öncülü Phone 1’in altında yer alan Snapdragon 778G+ SoC’ye kıyasla değerli bir yükseltme manasına geliyor.

Nothing Phone (2) için birinci resmi açıklama geldi

Ayrıca aygıtın 120Hz tazeleme suratı ve FHD+ çözünürlüğe sahip bir AMOLED ekranla donatılması bekleniyor. Muhtemelen Nothing OS tabanlı Android 13 üzerinde çalışacak.

Phone (2)’nin 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile donatılması bekleniyor. Raporlara nazaran, aygıt 5.000mAh batarya kapasitesine sahip olacak; lakin süratli şarj özellikleri hakkında şimdi bir açıklama yapılmadı. Öncülü üzere, Phone (2) de kablosuz şarjı destekleyeceği varsayım ediliyor.

Carl Pei önderliğindeki Nothing, bu yaz piyasaya sürülecek olan Phone (2) ile yükselişe geçmeyi amaçlıyor. Phone (1) hayal kırıklığı yaratsa da, marka yeni modeliyle bir kere daha teknoloji dünyasında ses getirmeye hazırlanıyor. Ayrıntılar şimdi net olmamakla birlikte, Phone (2) heyecanla beklenen bir telefon olacak üzere görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir