Google Pixel Tablet iPad Pro’ya rakip olabilecek mi?

Geçen yıl birinci kere tanıtılan ve bugün sonunda resmiyet kazanan Google’ın yeni tablet’i Pixel Tablet, Google I/O konferansında Pixel 7a ve uzun vakittir beklenen Pixel Fold ile birlikte duyuruldu. Aygıt, Pixel 7 serisi ve katlanabilir modellerde kullanılan Tensor G2 işlemciye sahip. Ayrıyeten, 2560 x 1600 çözünürlük sunan büyük bir LCD ekran ve şarj istasyonu ile hoparlör olarak çalışabilen bir kablosuz dock da mevcut.

Google Pixel Tablet, 2560 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip 10,95 inçlik bir LCD panel ile geliyor. Panel, 16:10 en-boy oranını koruyor ve 500 nit’lik bir zirve parlaklığı sunuyor. Ek olarak, 12 saat görüntü akışı ve USI 2.0 stilüs dayanağı ile donatılmış. Google’ın kendi Tensor G2 yongaseti ile güçlendirilmiş olan tablet, Titan M2 güvenlik yardımcı işlemcisi ile birlikte geliyor. Aygıt, 128 GB yahut 256 GB UFS 3.1 depolama alanı ve 8 GB LPDDR5 RAM seçenekleri sunuyor. Fotoğrafçılık özellikleri olarak, ön ve art yüzünde 1.12 μm piksel genişliği, f/2.0 diyafram, sabit odak ve 84 derecelik görüş alanı sunan 8 MP kamera bulunuyor.

Google Pixel Tablet iPad Pro’ya rakip olabilecek mi?

Pixel Tablet, WiFi 6 takviyesi, Bluetooth 5.2, bir adet USB Type-C irtibat noktası, dört hoparlörlü bir ses sistemi ve üç mikrofon üzere özelliklerle birlikte geliyor. Aygıtın art tarafında pogo pinler bulunuyor ve bu, dock özelliğinin kullanılmasına imkan tanıyor. Kablosuz dock, hem bir şarj istasyonu hem de hoparlör olarak fonksiyon görüyor, bu sayede aygıt Amazon Echo Show’a emsal bir halde akıllı bir ekrana dönüşebiliyor. Tablet, 27 Wh’lik bir batarya kapasitesi sunuyor ve 18W şarj takviyesi sağlıyor.

Pixel Tablet, Porselen, Ceviz ve Gül renklerinde satışa sunulacak. Lakin Gül rengi yalnızca ABD’de mevcut olacak. 128 GB’lık Pixel Tablet’in fiyatı 499 dolar, 256 GB’lık modelin fiyatı ise 599 dolar olarak belirlenmiş. Ön siparişler bugün ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, İsveç, Danimarka, Norveç, Hollanda, Japonya ve Avustralya’da başladı. Google, tabletleri 20 Haziran’dan itibaren göndermeye başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir