Google Pixel Fold’un hangi ülkelerde satışa sunulacağı belli oldu

Google Pixel Fold, uzun müddettir beklenen ve artık gerçekleşen bir aygıt. Katlanabilir telefon, Google’ın I/O konferansında, Pixel 7a ve Pixel Tablet ile birlikte dün tanıtıldı. Bu durum, kimileri için kusursuz bir haber olsa da, Pixel Fold’u satın alamayacak olan birçok kişi için hayal kırıklığı yaratabilir. Bu durum, Pixel Fold’un gelmesini dört gözle bekleyen Hindistan’daki Google hayranları için de geçerlidir.

Pixel Fold, sonunda resmiyet kazandı ve şu an Google Mağazası’nda ön siparişe açıldı. Fakat, Google lansman etkinliğinde, katlanabilir telefonun yalnızca makul pazarlarda satışa sunulacağını belirtti.

Google Pixel Fold’un hangi ülkelerde satışa sunulacağı aşikâr oldu

Bu şanslı bölgeler ortasında Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya ve Japonya bulunuyor. Fakat, Hindistan üzere gelişmekte olan pazarlar bu etapta dışarıda bırakıldı ve Google Pixel Fold’un bu pazarlarda ne vakit piyasaya sürüleceği şimdi açıklanmadı.

ABD’de, Pixel Fold’un başlangıç fiyatı 1.799 dolar olarak belirlendi. Yalnızca “Obsidyen” ve “Porselen” isimli iki renk seçeneği bulunacak. Ayrıyeten, 512 GB’lık bir depolama seçeneği de mevcut ve bu seçenek 1.919 dolar üzere epeyce yüksek bir fiyata sahip. Google, ön sipariş verenlere 349 dolar pahasında bir Pixel Watch ikram ediyor. Katlanabilir telefonun gönderimine 27 Haziran’da başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir