Google, Pixel Fold’u resmen açıkladı

Twitter ve YouTube’da yayınlanan bir görüntüde telefonun birinci defa resmi bir kapasitede katlanabilir olduğunu gösterdi. Şirketin Pixel Fold’u önümüzdeki hafta Google I/O’da tanıtması bekleniyordu. Bununla birlikte, son birkaç yılda sıklıkla olduğu üzere, Google, daha gösterişli bir lansman etkinliğinden evvel yakında çıkacak bir aygıta erken bir göz atma imkanı sağladı.

Çeşitli sızıntılarda ortaya çıktığı üzere, Google’ın birinci katlanabilir telefonunda, Samsung’un Galaxy Fold aygıtlarına emsal bir halde tablet gibisi bir ekranı ortaya çıkarmak için açılan dikey bir menteşe bulunuyor. Pixel Fold kapatıldığında, dış tarafın bir tarafında bulunan daha küçük bir dokunmatik ekran kullanılabiliyor. Geride da bir kamera dizisi bulunuyor.

Google, Pixel Fold’u resmen açıkladı

Raporlar, Pixel Fold’un 1.700 dolardan başlayacağını ve önümüzdeki ay en kısa müddette satışa sunulabileceğini öne sürdü (video ve bir Google Store sayfası telefonun “yakında geleceğini” belirtiyor). Pixel 7 aygıtlarında bulunan Google’ın Tensor G2 yonga setinde çalıştığı söyleniyor. Harici ekranın 5,8 inç ve dahili ekranın 7,6 inç olduğu bildiriliyor. Pil ömrüne gelince, söylentiler Pixel Fold’un olağan kullanımda 24 saate kadar ve Extreme Battery Saver modu etkinleştirildiğinde 72 saate kadar çalışacağını gösteriyor.

Fiyatlandırma ve teknik özellikler şimdi onaylanmamış olsa da, tüm detayları 10 Mayıs’ta I/O başladığında alacağız. Google’ın, Pixel Fold’un menteşesinin gereğince güçlü olduğundan emin olmak için Samsung’un erken katlanabilir yanlış adımlarından ders çıkardığını umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir