Google Pixel Fold yüksek fiyatı ile başarılı olamayabilir

Kısa mühlet evvel Vivo katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtmıştı. Artık ise sıra Google’a geldi.

Google’ın bir müddettir merakla beklenen katlanabilir telefonu Pixel Fold, Google I/O konferansında tanıtıldı. Bu aygıt, Samsung’un Z Fold serisine kompakt bir form faktörüyle alternatif olarak çıktı. Güçlü bir menteşe ve Tensor G2 yonga seti ile donatılmış olan Pixel Fold, ardında bir üçlü kamera suramı taşıyor. Bu heyetimin başını 48 MP ana sensör çekiyor.

Pixel Fold’un dizaynına baktığımızda, art tarafının Pixel 7 Pro’ya epey benzediğini görebiliriz. Parlak bir kamera çubuğu ve cam art panel dikkat çekiyor. Fakat, kamera çubuğu büsbütün kenardan kenara yerleştirilmemiş, daha çok büyük bir çıkıntı olarak duruyor. Ön tarafta ise simetrik çerçeveler ve ön kamera bulunuyor. Pixel Fold, ekran katlanma çizgisini azaltmak hedefiyle yeni bir gözyaşı damlası menteşe düzeneği kullanıyor.

Google Pixel Fold yüksek fiyatı ile başarılı olamayabilir

Pixel Fold, teknik özelliklere geçtiğimizde, 5.8 inç 120Hz OLED kapak ekranı ve 2208×1840 çözünürlüğe sahip 7.6 inç OLED katlanabilir ekranı ile karşımıza çıkıyor. Google’ın kendi yonga seti Tensor G2’yi kullanan aygıt, Pixel 7 serisiyle tıpkı halde çalışıyor. 12 GB RAM ve 256 GB yahut 512 GB UFS3.1 dahili bellek seçenekleri mevcut.

Fotoğraf çekme konusunda aygıt, 48 MP f/1.7 ana kamera, 10.8 MP f/3.05 5x zoom telefoto kamerası, 10.8 MP f/2.2 ultra geniş açılı kamera (121.1 derece görüş alanı) ve 9.5 MP f/2.2 dış selfie çekim kamerası ile donatılmış. Ayrıyeten 8 MP f/2.0 iç selfie kamerası da bulunuyor. Aygıt, 4.821mAh büyük bir batarya ile geliyor ve hem kablolu hem de kablosuz şarjı destekliyor.

Pixel Fold, ABD’de 1.799 dolar başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak. 512GB depolama alanına sahip model ise 1.919 dolar fiyat etiketi taşıyacak. Obsidyen ve Porselen renk seçenekleri ile sunulacak olan Pixel Fold, Google Store’da ön siparişle satışa sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir