Galaxy Z Flip 5’in tasarımı tamamen ortaya çıktı

Samsung, yeni Galaxy Z Flip 5 akıllı telefonunu geliştirmek için büyük bir efor harcadı ve resmi lansmanına yaklaşırken, aygıtla ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son birkaç haftadır, aygıt birçok sızıntı ve söylenti konusu oldu ve en son sızıntı, kılıf dizaynını açığa çıkardı ve daha büyük bir kapak ekranının varlığını doğruladı. Ayrıyeten, çeşitli sızıntılar aygıtın özelliklerine ışık tuttu.

Ünlü sızıntı kaynağı Ice Universe, yaklaşan Galaxy Z Flip 5 akıllı telefonunun kılıfının bir fotoğrafını Twitter’da sızdırdı. Fotoğrafta sergilenen şeffaf kılıf, öncüsüne benzeri görünen bir kamera çıkıntısının net bir manzarasını sunuyor. Lakin, kılıfın dikkat çeken bir özelliği, aygıtın sahiden öncüsüne kıyasla daha büyük bir kapak ekranına sahip olacağını daha da doğruluyor.

Resme nazaran, kapak ekranı, katlanabilir telefonun üst kısmının neredeyse %90’ını kaplar. Bu kaynak tarafından ortaya çıkarılan Galaxy Z Flip 5 tasarımı, aygıtın evvelki CAD dizaynlarıyla dengeli görünüyor. Her iki kaynak da tıpkı dizayna sahip daha büyük bir dış ekranı gösteriyor.

Galaxy Z Flip 5’in tasarımı büsbütün ortaya çıktı

Önceki sızıntılar, Galaxy Z Flip 5‘in 3,4 inçlik bir dış ekranla geleceğini, 720 x 748 piksel çözünürlüğe ve 305 PPI piksel yoğunluğuna sahip olacağını göstermişti. Bu, öncüsü Galaxy Z Flip 4‘e kıyasla kıymetli bir uygunlaştırma olarak öne çıkıyor. Öncüsünde, 260 x 512 piksel çözünürlüğe ve 302 PPI piksel yoğunluğuna sahip küçük bir 1,9 inç ekran vardı.

Daha büyük kapak ekranı, kullanıcılara aygıtı açmadan daha fazla misyon yapma imkanı sunacak ve bu da pil ömrünü muhafazaya yardımcı olabilir. Ayrıyeten, aygıtın kullanılabilirliğini ve fonksiyonelliğini artırarak menteşe düzeneğinin aşınmasını azaltabilir. Samsung, Galaxy Z Flip 5‘i tanıtmadan evvel aygıtın öbür özelliklerine dair resmi bir açıklama yapmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir