Bu Samsung modellerini kullananlara kötü haberlerimiz var

Samsung, uzun vakittir tüm fiyat segmentlerinde en uzun yazılım takviyesini sağlayan Android akıllı telefonları ve tabletleri ile tanınıyor. Şirket, aygıtlarını en fazla 5 yıl boyunca destekleme taahhüdünde bulundu ve bu, evvelki modellere nazaran bir gelişmeydi. Fakat, birkaç telefon ve tablet, resmi yazılım takviyesinin sonuna ulaştı.

GalaxyClub’un SamMobile üzerinden yaptığı açıklamaya nazaran, Samsung aşağıdaki aygıtlar için yazılım takviyesini sonlandırdı: Galaxy A10, Galaxy A20, Galaxy A40, Galaxy Tab S5e, Galaxy Tab A 10.1 ve Galaxy Tab A with S Pen. Bu eserler, Nisan 2019’dan evvel yahut o tarihte piyasaya sürüldü.

Yazılım takviyesi sonlandırılmış olsa da, bu aygıtlar çalışmaya devam edecekler. Şu anda Android 11 sürümünü kullanıyorlar ve çabucak hemen tüm uygulamaları Google Play Store’dan indirip kullanabiliyorlar.

Bu Samsung modellerini kullananlara berbat haberlerimiz var

Ancak, performans ve pil ömrü meseleleri ortaya çıkabilir. Bu sıkıntılar, pil değişimi ile çözülebilir fakat performans sorunları çözülemez. Ayrıyeten, hiçbiri 5G teması desteklemediğinden, kentinizde en son kuşak taşınabilir ağ kapsamı varsa daha yeni bir telefona yükseltmek için bir neden daha olabilir.

Samsung Galaxy markalı birçok telefon ve tabletin yazılım dayanağı de önümüzdeki aylarda sona erecek. Bu, bilhassa eski modelleri kullananlar için bir sorun olabilir. Fakat, Samsung çoklukla yeni modelleri piyasaya sürdükten sonra bile eski aygıtlara yazılım güncellemeleri sağlamaya devam ediyor. Ayrıyeten, Samsung, sunduğu yazılım dayanağı sayesinde, müşterilerin aygıtlarını daha uzun mühlet kullanmalarına yardımcı oluyor ve bu da aygıtların çevresel tesirini azaltıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir