Apple’ın Haziran ayında patlatacağı bomba hangisi?

Haziran ayında gerçekleşecek Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) öncesinde heyecan dorukta. Şirket, mevcut yazılım eserlerinin yeni sürümlerini tanıtacağı üzere birkaç sürpriz de yapacak üzere görünüyor. Kimi sızıntılara nazaran, Apple’ın bu yılki sürprizi Karma Gerçeklik olabilirken, birebir vakitte şirketin 15 inç MacBook Air’e dair uzun müddettir konuşulan söylentileri de gerçekleştireceği öne sürülüyor.

15 inç MacBook Air, internet tarihindeki en tartışmalı aygıtlardan biri olabilir. Bu dizüstü bilgisayar hakkında neredeyse her Apple etkinliğinden evvel söylentiler yayılıyor, lakin hiçbir vakit gerçekleşmiyor. Lakin Apple sızıntılarıyla tanınan ve saygın bir teknoloji basını figürü olan Mark Gurman, bu “efsanevi” eser için umutları yine alevlendirdi.

Gurman’a nazaran Apple’ın WWDC 2023 etkinliğinde, iOS 17, macOS 14, watchOS 10, tvOS 17 ve Karma Gerçeklik başlığına ek olarak yeni bir dizüstü bilgisayar tanıtılacak. Bu 15 inç MacBook Air, 13 inç modeli üzere M2 yonga seti ile gelecek ve farklı GPU konfigürasyonlarına sahip olacak. Aygıtın, ekran boyutu dışında başka özellikleri ve standart modele kıyasla nasıl farklılaşacağı bilinmiyor.

Apple’ın Haziran ayında patlatacağı bomba hangisi?

Tahminlere nazaran, PPI oranını korumak için ekran çözünürlüğünde farklılık olabilir. MacBook’ların tüm donanım bileşenlerini barındıran MagicBoard’un ne kadar küçük olduğu göz önüne alındığında, pil ömründe kıymetli bir düzgünleşme potansiyeli olabilir. 15 inç MacBook Air, düşük güç tüketimi ve büyük bataryası sayesinde tüm vakitlerin en uzun pil ömrüne sahip laptop modeli olabilir. Fakat, şu an için tüm bunlar yalnızca spekülasyondan ibaret.

13,3 inç M1 MacBook Air kullanıcısı olarak, ben şahsî olarak daha küçük dizüstü bilgisayarlardan yana tercih kullanıcısıyım. Taşınabilirlik, bir bilgisayar için benim için en değerli özelliktir. Lakin, kimi kullanıcıların daha büyük bir ekrana sahip bir dizüstü bilgisayara gereksinim duyacağını da anlıyorum. Bununla birlikte, uzun müddettir devam eden söylentilerin akabinde, 15 inç MacBook Air’in gerçekleşmesi halinde Apple hayranları bu aygıtın neler sunacağını heyecanla bekliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir